Elektrisch vliegen wordt mogelijk in Brabant
februari 27, 2026
Elektrisch vliegen wordt mogelijk in Brabant

Op Breda International Airport (voorheen Vliegveld Seppe) wordt het binnenkort mogelijk om met een elektrisch lesvliegtuig te gaan vliegen. Vliegopleider Breda Aviation krijgt dan de beschikking over een elektrisch toestel, de Pipistrel Velis Electro. De Brabantse vliegschool wordt de tweede opleider in Nederland met een elektrisch lestoestel in de vloot.
Belangrijkste eerste stap in verduurzaming
Het bedrijf E-Flight op Teuge Airport in Gelderland beschikt al over vijf Velis Electro’s. Met de komst van dit elektrische toestel zet de Brabantse luchtvaartsector een belangrijke eerste stap in verduurzaming van de luchtvaart. Vliegverkeer draagt namelijk bij aan opwarming van de aarde door CO2-emissie en door de uitstoot van andere schadelijke stoffen voor het milieu, waaronder stikstof.
Bewuste keuze
Breda Aviation noemt de aanschaf van het toestel: “een bewuste keuze richting verduurzaming van de luchtvaart. De luchtvaartsector staat voor grote veranderingen, en ook wij voelen de verantwoordelijkheid om mee te bewegen met de noodzakelijke vergroening. Elektrisch vliegen past bij deze visie op innovatie, opleiding en toekomstbestendig vliegen. Stil, lokaal emissievrij en klaar voor de volgende generatie vliegers.”
Impact verminderen
Femke Dingemans, directeur van de BMF, geeft aan blij te zijn met deze ontwikkeling. “De Brabantse Milieufederatie spant zich in om de negatieve milieueffecten van vliegverkeer terug te dringen. Omdat luchtvaart zorgt voor veel milieuschade, zijn we actief betrokken als deelnemer aan verschillende overlegtafels van verschillende luchtmachtbases en civiele vliegvelden, waaronder Breda International Airport. We vragen daar aandacht voor de negatieve milieu-impact van luchtvaartactiviteiten en zoeken manieren om die impact te verminderen, bijvoorbeeld door het stimuleren van alternatieven, het gebruik van biobrandstoffen en nu dus ook elektrificatie.”