Hoe kunnen ook mensen met minder geld meedoen aan wind- en zonneprojecten?

september 10, 2020

Hoe kunnen ook mensen met minder geld meedoen aan wind- en zonneprojecten?

Hoe kunnen ook mensen met minder geld meedoen aan wind- en zonneprojecten? De brochure Duurzame energie voor iedereen van de Natuur en Milieufederaties geeft handvatten.

De energietransitie is in volle gang. Gemeentes, maar ook bewoners ontwikkelen plannen voor de opwekking van duurzame energie. Er ontstaan mooie plannen voor zonne- en windparken. In het Klimaatakkoord is afgesproken dat 50% lokaal eigendom moet worden van de omgeving. Op deze manier worden lusten en lasten verdeeld en profiteren omwonenden mee van de opbrengst.

Voorbeelden uit de praktijk

In de praktijk blijkt alleen dat niet altijd alle bewoners zomaar aan kunnen sluiten. Mensen met een laag inkomen hebben bijvoorbeeld geen budget om (mee) te investeren en vallen daardoor vaak buiten de boot. Hoe kunnen we ervoor zorgen dat zij toch mee kunnen doen? Een pasklaar antwoord is er nog niet. Toch zijn er al verschillende initiatieven die proberen alle doelgroepen, ook bewoners met een kleine beurs, te bereiken. De brochure Duurzame energie voor iedereen laat aan de hand van praktijkvoorbeelden zien welke mogelijkheden er op dit moment ingezet en ontwikkeld worden. Zo zijn we met elkaar op weg om de energietransitie bereikbaar te maken voor iedereen.

DOWNLOAD BROCHURE

Het laatste nieuws

ONTVANG UPDATES

  • Nieuws
    28 januari 2026 Start training Brabantse Nachtwachters
  • Nieuws
    19 januari 2026 BMF blijft betrokken bij Delta Rhine Corridor
  • Nieuws
    18 december 2025 Provinciale energieplannen lopen vast door explosieve vraag grootverbruikers
  • Nieuws
    18 december 2025 Doe mee aan de opleiding tot Nachtwachter!
  • Nieuws
    17 december 2025 Kringlogo-prijs 2026: circulaire doeners gezocht in Brabant

Meer nieuws