Zienswijze op Wijziging Interim omgevingsverordening- regelwijziging 4

september 20, 2022

Zienswijze op ‘Wijziging Interim omgevingsverordening- regelwijziging 4’

Foto: VRBLD photofilm/Angeline Swinkels

De provincie Noord-Brabant wil de ammoniakreductie-eisen uit de Interim omgevingsverordening (IOV) afzwakken voor een aantal sectoren. De Brabantse Milieufederatie, Brabants Landschap en Natuurmonumenten zijn kritisch op de plannen, zo schrijven ze in een gezamenlijke zienswijze.

Het provinciebestuur heeft op 19 juli 2022 de ontwerp Wijziging Interim omgevingsverordening- regelwijziging 4 vastgesteld. De provincie Noord-Brabant wil de ammoniakreductie-eisen voor vijf huisvestingssystemen en sectoren– Vleesstieren en overig vleesvee 8-24 maanden (A6);
– Fokstieren en overig rundvee ouder dan 2 jaar (A7);
– (Opfok)hennen en hanen legrassen scharrelhuisvesting (E1) en legkippen scharrelhuisvesting (E2);
– Konijnen: voedsters (I1) en vleeskonijnen (I2);
– Vleeskalkoenen (F4).
versoepelen, vertragen of zelfs volledig vrijstellen.

Versoepeling ammoniakreductie onwenselijk

De natuur- en milieuorganisaties hebben kritische vragen gesteld aan het provinciebestuur over de plannen. “Door deze aanpassing van de IOV blijken de Brabantse natuurgebieden minder ontlast te gaan worden van stikstofschade. Wij zijn van mening dat elke beleidswijziging die een versoepeling van ammoniakreductie tot gevolg heeft, onwenselijk is”, zo schrijven de organisaties in een gezamenlijke zienswijze.

DOWNLOAD ZIENSWIJZE

 

Foutje gezien? Mail naar communicatie@brabantsemilieufederatie.nl

Het laatste nieuws

ONTVANG UPDATES

  • Nieuws
    10 maart 2026 Zes op de tien Nederlanders willen actievere gemeente bij verduurzaming woning en buurt
  • Nieuws
    09 maart 2026 BMF ondertekent Brabantse Alliantie voor Basiskwaliteit Natuur
  • Nieuws
    27 februari 2026 Elektrisch vliegen wordt mogelijk in Brabant
  • Nieuws
    12 februari 2026 Rechter wijst eisen in PFAS‑zaak af
  • Nieuws
    02 februari 2026 Regeerakkoord: vooruitgang voor natuur, klimaat en milieu blijven achter

Meer nieuws

DOE MET ONS MEE
Sluit je aan voor een duurzaam Brabant!