Grondwater | BMF en BL kritisch op uitbreiding grondwateronttrekking nabij Regte Heide

augustus 13, 2020

BMF en BL kritisch op vergroten grondwateronttrekking nabij Regte Heide

De Regte Heide is een waardevol Natura 2000-gebied in Brabant. Foto: Saxifraga-Willem van Kruijsbergen

De Brabantse Milieufederatie en Brabants Landschap zijn bezorgd over uitbreidingsplannen van Brabant Water voor het oppompen van extra grondwater nabij Natura 2000-gebied de Regte Heide. De natuurorganisaties doen concrete suggesties om onherstelbare schade aan de natuur te voorkomen.

Vanwege dalende grondwaterstanden is verdroging steeds vaker een probleem voor planten- en dierensoorten die afhankelijk zijn van water. Daarom zijn de Brabantse Milieufederatie en Brabants Landschap altijd kritisch op ontwikkelingen die een mogelijk negatief effect hebben op ons waardevolle grondwater, zoals de nieuwe plannen van Brabant Water. De extreme weersomstandigheden van de laatste jaren versterken deze zorgen.

Vergunning Brabant Water

Brabant Water heeft nu plannen ingediend bij de provincie Noord-Brabant om meer grondwater op te pompen in het waterwingebied Gilzerbaan in de buurt van het waardevolle Natura 2000-gebied de Regte Heide. Het drinkwaterbedrijf wil de onttrekkingshoeveelheid verhogen van 14,7 miljoen m3 per jaar naar 18 miljoen m3 per jaar, een productiestijging van meer dan 20 procent.

Brabants Landschap heeft mede namens de Brabantse Milieufederatie gereageerd op de plannen.

DOWNLOAD ZIENSWIJZE

Profiel Misha Mouwen

Misha Mouwen

Senior Transitieadviseur Water, Ruimte en Klimaatadaptatie

Het laatste nieuws

ONTVANG UPDATES

  • Nieuws
    20 oktober 2026 BMF vecht de bouw van illegale stallen aan
  • Nieuws
    16 oktober 2026 Je spullen weer als nieuw: reparatiefietstocht Breda
  • Nieuws
    25 september 2026 Jong en oud leert bij op 't Schop over gezond eten en bodemdiertjes
  • Nieuws
    15 september 2026 Studenten maken kennis met groen vrijwilligerswerk tijdens introductieweken
  • Nieuws
    01 september 2026 "Ik wist niet dat er zoveel mooie groenten bestonden"

Meer nieuws