Verkiezingen: Inspiratie voor een duurzaam en natuurinclusief Brabant

november 17, 2022

Verkiezingen 2023: Inspiratie voor een duurzaam en natuurinclusief Brabant

Op woensdag 15 maart 2023 zijn er weer Provinciale Statenverkiezingen én waterschapsverkiezingen. Ter voorbereiding heeft de Brabantse Milieufederatie twee pamfletten gemaakt voor de Brabantse politici.

De verkiezingen van 2023 zijn belangrijke verkiezingen. Het is dé kans om natuur en biodiversiteit te versterken, de transitie naar een natuurinclusieve en grondgebonden landbouw verder vorm te geven, de problemen met verdroging, waterkwaliteit, stikstof en klimaat aan te pakken en de omslag naar een duurzame groene economie te stimuleren.

Adviezen voor verkiezingsprogramma’s

Wat wij als Brabantse Milieufederatie belangrijk vinden voor de Provinciale Statenverkiezingen? Dat lees je in het pamflet ‘Inspiratie voor een duurzaam en natuurinclusief Brabant’. Voor de waterschapsverkiezingen is er het pamflet ‘Inspiratie voor gezond, schoon en voldoende water in 2027’.

Per thema geven we aan waar de kansen voor een ‘natuurinclusieve samenleving’ liggen en hoe deze te verzilveren.

Het laatste nieuws

ONTVANG UPDATES

  • Nieuws
    25 augustus 2026 Grote zorg over de droogte van de natuur – natuurorganisaties doen oproep tot extra maatregelen
  • Nieuws
    21 augustus 2026 In beroep tegen plan XXL-bedrijventerrein Wijkevoort: “We moeten zuinig zijn op de schaarse ruimte in Brabant”
  • Nieuws
    20 augustus 2026 Onderzoek: rol voedselbossen voor biodiversiteit en landschap
  • Nieuws
    13 augustus 2026 Reactie Brabantse natuurorganisaties op voornemen provincie om vergunningen pluimveehouders in te trekken
  • Nieuws
    28 juli 2026 Lokale initiatieven groeien uit tot landelijke verandering: Impactverslag Natuur en Milieufederaties 2025

Meer nieuws

Foutje gezien? Mail naar communicatie@brabantsemilieufederatie.nl

DOE MET ONS MEE
Sluit je aan voor een duurzaam Brabant!