21 november | Lancering dichtbundel Natuurdichter van Brabant

Lancering dichtbundel Natuurdichter van Brabant

Foto uit de dichtbundel, gemaakt door Elizabet Meerbeek-Zwetsloot.

Op zaterdag 21 november is de officiële lancering van de dichtbundel van Elizabet Meerbeek-Zwetsloot, de Natuurdichter van Brabant. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst leest Elizabet voor uit eigen werk. Daarnaast worden deelnemers geïnspireerd om de natuur een stem te geven tijdens een workshop van de Bee Foundation.

Elizabet Meerbeek-Zwetsloot werd in januari 2025 verkozen tot Natuurdichter van Brabant. Voor de dichtbundel ‘Lichter en dichter bij de natuur in Brabant’ trok Elizabet de prachtige Brabantse natuur in. Van het Vresselse Bos en het dal van Beerze tot de Loonse en Drunense Duinen, haar verwondering voor al dat leven inspireerde haar. Met de bundel hoopt Elizabet ook anderen te inspireren de natuur een stem te geven.

Tijdens de lancering zal zij het eerste exemplaar van haar dichtbundel uitreiken aan Hagar Roijackers, gedeputeerde natuur van de provincie Noord-Brabant. Vervolgens zal Bee Foundation de aanwezigen meenemen in de wereld van de bij tijdens een workshop ‘Rechten van de bij’. In sneltreinvaart leer je hoe jij zelf de natuur in jouw leefomgeving een stem geeft.

Ter inspiratie krijgen alle aanwezigen na afloop van de bijeenkomst een exclusief exemplaar van ‘Lichter en dichter bij de natuur in Brabant’ mee naar huis.

  • Een gedicht van Elizabet Meerbeek-Zwetsloot als voerproefje: Lichte duin, donker bos

    Lichte duin, donker bos

    Zand stuift op, het kind naar benee

    Onderweg neemt het een dennenappel mee

    Zand dat door mijn vingers glijdt

    Een zandloopkever werkt met vlijt

    Een klein detail, het weidse zicht

    Ik voel de lucht, het voelt hier licht

     

    Ik vervolg mijn weg in het bos en laat los wat moet gaan

    Berken, zwammen en boleten

    Een klein kadaver, aangevreten

    Stilte… regen zacht tikkend

     

    Gedachten verdwalen naar verhalen van weleer

    Naar dagen van eindeloos genieten

    Naar dagen vol van bloedvergieten

    De wijze eik heeft troost te geven

    Hier heb ik ontzag voor elke vorm van leven

     

    Elizabet Meerbeek-Zwetsloot

 

Programma

9.30 – 10.00 uur Inloop
10.00 – 10.10 uur Opening door Femke Dingemans, directeur-bestuurder BMF
10.10 – 10.20 uur Presentatie dichtbundel
10.20 – 10.30 uur Feestelijke overhandiging dichtbundel aan Hagar Roijackers, gedeputeerde natuur
10.30 – 11.45 uur Workshop Rechten van de bij
11.45 – 12.00 uur Afsluiting

Praktische informatie

Datum: zaterdag 21 november
Tijd: 10.00 – 12.00 uur (inloop vanaf 9.30)
Locatie: Sportlaan 24, Oisterwijk (locatie van IVN Oisterwijk en Scouting Oisterwijk)

Het evenement is GRATIS. Het aantal plaatsen is beperkt, meld je daarom op tijd aan. Mocht je toch niet kunnen komen, meld je dan alsjeblieft af. Dan krijgen anderen de kans om deel te nemen.

Aanmelden

Over de dichtbundel

De dichtbundel ‘Lichter en dichter bij de natuur in Brabant’ is tot stand gekomen met medewerking van Elizabet Meerbeek-Zwetsloot, de provincie Noord-Brabant en de Brabantse Milieufederatie.

Meer weten?

Profiel Merel Groot

Merel Groot

Communicatieadviseur

JE HOEFT NIETS TE MISSEN

Ontvang updates met nieuws, cursussen, workshops, lezingen en nog veel meer!

ABONNEER JE NU