Film ‘Vogels kun je niet melken’ + panelgesprek (Hilvarenbeek)

Film 'Vogels kun je niet melken' + panelgesprek (Hilvarenbeek)

21 november 2024
19:30 - 22:00

  • Organisatie: Bioboerderij 't Schop/Milieucafé Tilburg
  • Kosten: gratis

Film ‘Vogels kun je niet melken’ met panelgesprek over ‘boeren met de natuur’

In het kader van de KLIMAAND in Hilvarenbeek organiseert BIO-boerderij ’t Schop op donderdag 21 november een filmavond, met aansluitend een panelgesprek.

De film ‘Vogels kun je niet melken’ gaat over de Friese melkveehouder Bote de Boer, die in een deel van zijn weilanden weidevogels, zoals de grutto, volop de ruimte geeft. In die weilanden grazen geen koeien. Dat gaat echter voor een deel ten koste van de opbrengst van zijn boerenbedrijf. Twee zonen zouden het bedrijf later wel willen voortzetten, maar dan zonder de verregaande bescherming van weidevogels. Want anders heeft het bedrijf volgens hen geen toekomst.

Het dilemma van landbouw of natuur is ook het thema van een paneldiscussie na afloop van de film geleid door Jan Denissen (voormalig bestuurder HAS Green Academy) en Esther Dooren (Fontys Hogeschool). Daar verlenen de volgende personen hun medewerking aan. Jan van den Broek (mede-eigenaar BIO-boerderij ’t Schop), Wim de Jong (beheerder-rentmeester Brabants Landschap), Hendrik Hoeksema (hoofdbestuurder ZLTO), Lieke Huijbers (eigenaar melkveehouderij MTS van Nunen-Huijbers in Diessen) en Jacques de Craen (Accountmanager Food & Agri Rabobank).

Aanmelden via de website van Bioboerderij ’t Schop, deelname is gratis.

De film is beschikbaar gesteld door stichting Voedsel Anders in het kader van het FilmFoodFest.

 

 

Terug naar agenda

Film ‘Vogels kun je niet melken’ + panelgesprek (Hilvarenbeek)

Esbeekseweg 2, 5081 ED Hilvarenbeek, Netherlands