Lezing en avondexcursie amfibieën rondom Nuenen (Nuenen)
Lezing en avondexcursie amfibieën rondom Nuenen (Nuenen)
17 april 2025
19:30
- Organisatie: IVN Heeze Leende
- Kosten: gratis
Vind je het interessant om meer te weten over (Nuenense) amfibieën, dan ben je van harte welkom op deze lezing door Marianne Niemantsverdriet op donderdagavond 17 april. Wie wil kan aansluitend meegaan op excursie naar begraafplaats De Roosdoncken aan de Broekdijk om de diertjes in het echt te zien.
Amfibieën hebben het druk in het voorjaar. Padden en bruine kikkers hebben al enkele weken geleden gepaard en het land weer opgezocht. Hun larven zwemmen inmiddels volop rond. In juni en juli verlaten de jonge volwassen diertjes het water en trekken ze naar de zomerleefgebieden, om in de herfst hun winterbiotoop op te zoeken.
De salamanders komen meestal wat later uit het water, maar volgen verder een soortgelijk tijdschema. Wist je dat twee soorten veel voorkomen in Nuenen? De kleine watersalamander en de alpenwatersalamander, met zijn oranje buik. Kamsalamanders zijn zeldzamer in onze gemeente. Groene kikkers kwaken nu volop maar moeten nog paren, zij zijn altijd de laatsten die zich vermenigvuldigen.
Terug naar agendaLezing en avondexcursie amfibieën rondom Nuenen (Nuenen)
De Pinckart 24, Nuenen, Netherlands