Uitbreiding voedselbos IVN Laarbeek met steun van BMF Activiteitenfonds

januari 18, 2023

Uitbreiding voedselbos IVN Laarbeek met steun van BMF Activiteitenfonds

Een vrouw plant een boom in het voedselbos van IVN Laarbeek in de herfst.
Foto: IVN Laarbeek

Het aantal voedselbossen in Brabant neemt rap toe, zo ook in Aarle-Rixtel waar IVN Laarbeek een eigen eetbaar bos heeft. Met steun van het BMF Activiteitenfonds zijn er extra fruitbomen en struiken aangeplant.

IVN Laarbeek is een actieve natuur- en milieuorganisatie met als doel meer mensen te betrekken bij natuur, milieu, landschap en leefomgeving. Zij doet dit door het organiseren van wandelingen, cursussen, jeugdactiviteiten en dus ook met het planten van extra bomen.

“Met steun van het BMF Activiteitenfonds en de gemeente Laarbeek zijn er een honderdtal nieuwe bessenstruiken en een aantal fruitbomen aangeplant in het voedselbos van IVN Laarbeek bij ons clubhuis”, zegt Gerrit Post, veldcoördinator Natuurtuin De Bimd.

Het gedeelte van de nieuwe aanplant staat buiten de omheining van de natuurtuin en is voor iedereen vrij toegankelijk. Wil je het voedselbos bekijken? Loop het ommetje door De Aarlese Beemden en je kan het voedselbos niet missen.

Foto: IVN Laarbeek

BMF Activiteitenfonds

Een mooi en duurzaam Brabant maken we samen! Daarom steunt de Brabantse Milieufederatie met het BMF Activiteitenfonds projecten van aangesloten organisaties en betalende supporters, die aansluiten bij een van onze speerpunten.

Het BMF Activiteitenfonds wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Nationale Postcode Loterij.

Foutje gezien? Mail naar communicatie@brabantsemilieufederatie.nl

Het laatste nieuws

ONTVANG UPDATES

  • Nieuws
    25 augustus 2026 Grote zorg over de droogte van de natuur – natuurorganisaties doen oproep tot extra maatregelen
  • Nieuws
    21 augustus 2026 In beroep tegen plan XXL-bedrijventerrein Wijkevoort: “We moeten zuinig zijn op de schaarse ruimte in Brabant”
  • Nieuws
    20 augustus 2026 Onderzoek: rol voedselbossen voor biodiversiteit en landschap
  • Nieuws
    13 augustus 2026 Reactie Brabantse natuurorganisaties op voornemen provincie om vergunningen pluimveehouders in te trekken
  • Nieuws
    28 juli 2026 Lokale initiatieven groeien uit tot landelijke verandering: Impactverslag Natuur en Milieufederaties 2025

Meer nieuws

DOE MET ONS MEE
Sluit je aan voor een duurzaam Brabant!